Stora uppdateringar i Konsttestarna-systemet under sommaren

Under sommaren har Konsttestarna-systemet uppdaterats grundligt, både under motorhuven och i användargränssnittet. Även om det nya systemet testades och fungerade innan sommarledigheterna, har det tyvärr uppstått en rad olika problem och fel i samband med övergången till produktion.

Felsökning och korrigeringar pågår, och vårt mål är att åtgärda de största problemen så fort som möjligt. Vi tackar för ert tålamod och beklagar förvirringen detta eventuellt medför.

Första hjälp: Om något i systemet verkar konstigt eller inte laddas korrekt kan du prova att uppdatera webbsidan med Ctrl + F5 (Windows) eller Cmd + Shift + R (Mac). Detta tvingar webbläsaren att läsa in sidan på nytt utan att använda det som är sparat i cacheminnet.

Om du behöver information snabbt och inte hittar den i systemet, eller om du ännu inte kommer åt systemet, kan du kontakta vårt produktionsteam på info@taidetestaajat.fi (för lärare), eller direkt din egen koordinator (för konstaktörer).